Історія закладу
Із історії Переяслав-Хмельницької гімназії
Переяслав-Хмельницька гімназія створена в 2000 році згідно рішення виконкому Переяслав-Хмельницької міської ради. Власна історія закладу дуже коротка, але певний інтерес представляє навчальний корпус закладу, що більше століття слугує потребам освітньої галузі міста.
Приміщення сучасної гімназії введено в експлуатацію 1 вересня
1877 року в якості бурси, гуртожитку Переяславського духовного училища. Воно розташовувалось на землях Вознесенського монастиря, в безпосередній близькості біля Вознесенського собору спорудженого на кошти гетьмана Івана Мазепи. Переяславське духовне училище виникло внаслідок реорганізації Переяславської семінарії в 1862 році.
Переяславське духовне училище посідало значне місце в системі освіти Лівобережної України кінця XIX ст. Реорганізація училища згідно Статуту духовних училищ від 1867 р. сприяла демократизації системи та поглибленню навчання. При Переяславському духовному училищі функціонувала Св. Макарівська церковно-приходська школа, яка готувала учнів до навчання в училищі. Окрім священослужителів Переяславське духовне училище готувало також кадри для церковно-приходських шкіл. Серед випускників, а згодом і викладачів училища був Андрій Йосипович Козачковський (1812-1889 pp.), друг Т.Г.Шевченка, до якого поет приїздив у Переяслав в 1845 році та в 1859 році.
Після революції 1917 року Переяславське духовне училище припинило своє існування, а в його приміщенні близько 1920р. організовується дитячий будинок, що проіснував тут до початку німецької окупації в 1941р.
В 1943 році, внаслідок бомбардування міста фашистськими окупантами, приміщення дуже постраждало. Після реставрації та реконструкції приміщення в 1958 році сюди переведено Переяслав-Хмельницьке педагогічне училище, яке було переведено в 1987 в м.Біла Церква.
Із 1987 року до серпня 2000 року в приміщенні сучасної гімназії діяла ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6. У серпні 2000 року ЗОШ І-ІІІ ступенів № 6 було реорганізовано в ЗОШ І ступеня № 6 та гімназію - загальноосвітній навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів гуманітарного та фізико-математичного профілів. Директором новоствореного закладу призначено Батрака Олександра Петровича.