Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Гімназійна бібліотека

Дата: 14 листопада 2016 о 09:06, Оновлено 6 вересня 2021 о 08:04

Бібліотека гімназії є її структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного       процесу.

Основне завдання гімназійної бібліотеки і бібліотекаря зокрема - навчити дитину любити книгу, учнів-читачів, користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.

Відповідно до Положення про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу, бібліотека має читальний зал, об’єднаний з абонементом та книгосховище

У читальному залі бібліотеки видаються рідкісні та цінні видання, єдині примірники книг підвищеного попиту, енциклопедії, словники, довідники, альбоми та атласи.

Оскільки бібліотека стоїть в епіцентрі навчально-виховного процесу гімназії, то основним пріоритетом її діяльності визначено роботу щодо забезпеченості учнівського і педагогічного колективу гімназії навчально-методичною та довідковою літературою.

Загальна площа бібліотеки - 45 м²

Загальна площа читального залу - 65 м²

Бібліотечний фонд гімназії станом на 01.11.2016 р. складає:

-загальний фонд-21 508 примірників

-фонд художньої літератури-11 114 примірників

-фонд підручників – 10 394 примірника.

Фонд підручників постійно поповнюється та оновлюється шляхом централізованого забезпечення. Проводиться систематична робота щодо збереження та відновлення книжкового фонду, формування ядра книжкового фонду, основу якого складає українська книга. Важливим напрямком діяльності бібліотеки є пошук нових шляхів комплектування бібліотечного фонду з урахуванням профільності навчального закладу. Розширити книжковий фонд допомагає доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу».

З метою виховання у школярів дбайливого ставлення до книг, збереження фондів підручників у гімназії періодично проводиться огляд підручників.

У бібліотеці та читальному залі відбуваються різноманітні виставки, конкурси, виховні заходи: виставка «Україна – єдина країна», «Украина – единая страна», конкурс «Намалюю тобі казку», «Місто моє давнє», захід «Гордість міста - М.Сікорський», «Нам спадщина дісталась Кобзаря» тощо. Традиційним стали спільні заходи, які організовує та проводить разом з гімназією Переяслав-Хмельницька районна дитяча бібліотека.

Бібліотека гімназії

Найбільші бібліотеки світу